Jdi na obsah Jdi na menu

Náchod 2009, setkání minikáristů

17.10.2009 se v Náchodě na dopravním hřišti u pana Beneše http://www.ddhnachod.wz.cz/uvod.htm sešla skupina minikárových pamětníků. Sjeli se nejen minikáristé z okolí Náchoda, ale i odlehlých regionů. Kromě nás Boleslaváků, také například z Prahy, ale i z Domažlic. Toto setkání se zde uskutečnilo již v roce 2007. http://www.ddhnachod.wz.cz/fotog/070914/index.htm Promítaly se filmy, fotky a opět zde bylo o čem povídat, vždyť někteří začínali s minikárami již na začátku sedmdesátých let, jiní jezdí dosud. Někteří přes minikárový sport vstoupili do jiných motoristických sportů, např. endura, motokár nebo závodů do vrchu. Skvělý úspěch dosáhl Miloš Beneš, bývalý minikárista http://www.vrchy.com/benes_minikary.php, který získal titul mistra republiky v závodech do vrchu pro rok 2009. http://www.dovrchu.cz/default.asp?p=article&id=a2b53874-f743-4a01-bd62-a398d67d312e Změnil směr jízdy, ale do těch kopců to smaží fakt pekelně. Videa byla skvělá. Jóóó, a ten článek z Ábíčka v roce 1979 je celý k přečtení zde http://www.honzasimunek.cz/fotoalbum/historie-minikar/abc-1979

Náchodští minikáristé dali minikárovému sportu nejen spoustu skvělých technických řešení v konstrukci minikár, trať Babí, kde se jezdí již 35 let, ale i šestidenní, která má za sebou již 22 ročníků.

Pokud zde budete chtít doplnit nějakou informaci, fotografii, případně nějakou fotografii okomentovat, napište na michal.sim@seznam.cz.   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář