Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství Evropy, Belgie, 23.-25.7.2010

Ve čtvrtek večer (22.7.2010) jsme dorazili do La Roche en Ardenne, kde zítra začíná XXVIII. Mistrovství Evropy ve sjezdu minikár. Je to sem 900 km, ale jede se docela fajn, samá dálnice. Máme skvělé ubytování v penzionu přímo na trati. Po ubytování a super grilovačce na terase jsme vyrazili s ostatními českými závoďáky do kempu, okouknout, kolik již dorazilo jezdců. Kemp se již začíní plnit. Zítra začínáme technickou přejímkou a od soboty se bude jezdit.

V pátek ráno (23.7.2010) jsme si dali super ranní ňamku na terase. Z terasy máme krásný výhled do údolí i na kemp. Po snídani taťka dostrojil káru a vyrazili jsme ke hřbitovu na technickou přejímku. Vše bylo OK, tak nás večer čeká slavnostní zahájení, a pak už to začne. Trať je dost rozbitá a samá zatáčka. Již jsme si ji byli projít dvakrát.

Večer bylo slavnostní zahájení v kempu. Když jsme se vrátili na penzion, byla opět mňam grilovačka. Potom přinesl pan Janovský kytaru a zpíval spoustu super písniček o minikárách a minikáristech (např. V Nosálově u zrcadla, Bozkov, Pane prezidente, Serramazzoni, atd.). Všem se nám to moc líbilo. Na zítřek se musím dobře vyspat, abych to dobře rozjel. Držte mi palce, ať to dolu dovalím rychle a celý.

V sobotu ráno nás přivítalo hnusné počasí a déšť. Chvíli to vypadalo, že snad ani nebudeme moci jet. Start se tedy trochu zdržel, ale když přestalo pršet, závod rozjely cariolly. Trať začala v průběhu dne osychat a nakonec bylo odpoledne již krásné počasí. Já jsem měl při své tréninkové jízdě stěstí i smůlu. Přede mnou jel Rino Zumbrunn, který dostal na 9. zatáčce smyk a byly červené vlajky. Já jsem o dvě zatáčky nad ním v plné rychlosti měl defekt. Nevydržel ráfek na předním kole a praskl. Top sped jsem již proletěl po třech a s jiskrama. Dostal jsme ale opravku a ta se mi povedla, dojel jsem druhý. V závodní jízdě jsem zrychlil skoro o dvě vteřiny, ale ostatní také zatáhli. Bylo z toho pěkné průběžné 4. místo, jen se ztrátou 0,007 sekundy na třetího a 0, 143 na druhého. Večer jsme si byli převzít poháry za loňský Evropský pohár. Byl to takový český večer. Střídali jsme se na stupních a českou hymnu hráli třikrát. První den šampionátu byl super, zkusím ještě zrychlit, snad to vyjde.

V neděli ráno bylo pěkné počasí a dalo se jet na plno. Zrychlil jsem o 1,8 sekundy a dostal se na 3. místo. Dalo se ale čekat, že poslední jízdu všichni ještě zatáhnou a obzvlášť Jonathan Ortholf by mě ještě mohl ohrozit. Povedlo se, zajel jsem skvěle a vybojoval 3. místo.  

Celkové výsledky jsou na stránkách pana Sejkory http://sejkora.cz/aktuality_files/ka250710.pdf

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář